K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Maszyniści Kultury 2017

0

W Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się uroczyste podsumowanie czwartego już Pociągu do Kultury. Nagrodzone zostały placówki edukacyjne, które najaktywniej włączały się w życie kulturalne galerii i miasta.

Uroczyste podsumowanie czwartej edycji Pociągu do Kultury odbyło się w środę w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku. Podczas spotkania uhonorowano statuetkami i wyróżnieniami najaktywniejsze kulturalnie placówki edukacyjne. Punkty przyznawane były za uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach artystycznych organizowanych przez galerię, czyli w lekcjach o sztuce, w wernisażach, oprowadzaniach kuratorskich czy warsztatach artystycznych. – Po zliczeniu wszystkich skrupulatnie odnotowywanych przez cały rok punktów za frekwencję przyznawana jest – informuje Edyta Wolska, dyrektor Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku – statuetka Maszynisty Kultury.

Specjalne wyróżnienia wraz z nagrodami otrzymali także uczniowie Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Technicznych, którzy jako wolontariusze angażowali się w prace galerii przez cały rok. Głównym zwycięzcą wśród przedszkoli, który trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu artystycznego podium i na stałe już przejął przechodnią statuetkę, zostało Przedszkole Miejskie nr 15 w Słupsku. Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych została Szkoła Podstawowa nr 5 w Słupsku, a w kategorii szkół średnich i wyższych tytuł odebrał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupsku. Wśród zwycięzców jedynie w kategorii szkół podstawowych pojawił się nowy czempion – w pozostałych dwóch sukces powtórzyli zeszłoroczni zwycięzcy.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.