K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mural na czterdziestkę

0

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica ogłosiła konkurs na projekt muralu z okazji swojego 40-lecia. Ozdobi on jedną ze ścian obiektu. Projekty, których tematyką jest twórczość wybitnego kompozytora Wojciecha Kilara, można zgłaszać do końca czerwca.

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica obchodzi wkrótce 40 lat swojego istnienia. Z tej okazji ogłoszony został specjalny konkurs. Do 30 czerwca można zgłaszać projekty muralu, który ozdobi widoczną od strony ratusza ścianę obiektu. Tematyką malowidła ma być postać oraz twórczość wybitnego kompozytora Wojciecha Kilara. Dlaczego właśnie tego muzyka?

Ponieważ chcielibyśmy, aby Wojciech Kilar został patronem filharmonii – mówi Joanna Kubacka z impresariatu Sinfonii Baltiki. – Jesteśmy chyba jedyną dotąd filharmonią w Polsce, która nie ma swojego patrona. Wystąpiliśmy więc do rady miejskiej z prośbą o przychylenie się do naszej propozycji.

Artyści Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica zetknęli się kilkanaście lat temu z Wojciechem Kilarem, kiedy w jego obecności w Gdańsku wykonywali jego dzieło „Missa pro pace”. W dorobku filharmoników słupskich znajdują się też wykonania wszystkich utworów kompozytora. Te powody zaważyły na decyzji filharmonii w sprawie wyboru patrona placówki.

Boczną ścianę ozdobi jeden wybrany przez jury mural, natomiast pozostałe projekty będzie można zobaczyć na pokonkursowej wystawie w holu filharmonii.

Projekty opatrzone godłem należy składać w formie elektronicznej oraz drukowanej do 30 czerwca tego roku, rozstrzygnięcie konkursu powinno nastąpić 5 lipca. Po tym terminie rozpocznie się realizacja muralu. Podkreślam, chodzi o projekty malowidła, a nie wykonanie go na ścianie. To ostatnie pozostawiamy już innym osobom – podkreśla Joanna Kubacka.

Regulamin oraz szczegóły konkursu można uzyskać na stronie www.filharmonia.sinfoniabaltica.pl lub poprzez kontakt telefoniczny z impresariatem filharmonii.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.