K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Festiwal Smaków na Kołach

1

Już w sobotę i niedzielę w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbędzie się I Festiwal Smaków Food Trucków. Odwiedzającym udostępnionych zostanie 25 ruchomych stoisk, które zaprezentują smaki z całego świata.

Park Kultury i Wypoczynku w Słupsku zamieni się 17 i 18 czerwca w miejsce dla każdego smakosza. W tych dniach, od godziny 12 do 20, będzie miał miejsce I Festiwal Smaków Food Trucków.

Organizatorzy zapowiadają zlot 25 pojazdów – mobilnych kuchni, które zaprezentują potrawy z różnych stron świata. Skosztować będzie można m.in. przysmaków węgierskich, meksykańskich, francuskich, japońskich i oczywiście polskich.

Jedzenie oferowane klientom przygotowywane będzie z pasją, zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania, ponieważ idea przedsięwzięcia wiąże się z propagowaniem zdrowego stylu życia i prawidłowych nawyków żywieniowych – mówi Agnieszka Klimczak z SOSiR-u, współorganizatorka imprezy.

Jest to już dziewiąta edycja festiwalu, który odbywa się w co roku w różnych miastach w Polsce. W wydarzenie angażuje się również urząd miejski, który przygotował w maju pierwszy Zlot Food Trucków w Słupsku.

Obecnie imprezie kulinarnej towarzyszyć będą występy artystyczne. Już 17 czerwca o godzinie 16 organizatorzy zapraszają na koncert w wykonaniu słupskiej Sinfonietty oraz zespołu White Pin. Dnia następnego w ramach muzycznego Red Bull Tours pojawi się na scenie przed ratuszem Natalia Nykiel, artystka młodego pokolenia. Z kolei za tydzień, w dniach 24-25 czerwca, na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku zorganizowane zostaną dwie imprezy – w sobotę noc świętojańska od godziny 18, w niedzielę – festiwal zespołów folklorystycznych, przygotowany we współpracy miasta i starostwa.

Podczas weekendowych wydarzeń zamknięty zostanie plac Zwycięstwa. Jego otwarcie planowane jest dopiero w poniedziałek. W zależności od sukcesu festiwalu smaków jego kolejne edycje mogą częściej odbywać się w naszym mieście.

(opr. jwb)

DyskusjaJeden komentarz

  1. Szkoda, że Głos Pomorza totalnie olał medialnie tą imprezę. Doskonale na niej było widać, jak spauperyzowane jest społeczeństwo naszego miasta. Cieszy, że młodzi ludzie tłumnie chcą różnorodnego jedzenia w Słupsku i kupują, jedzą i są zadowoleni. Gorzej ze starszym pokoleniem, które częściej podchodzi i obczaja ceny i próbuje się targować przez pryzmat cen z Biedronki…. No, pozostaje wierzyć, że młode pokolenia zmienią podejście do gastronomii w naszym mieście, i ludzie bedą częściej odwiedzali różne lokale, a gastronomicy będą dbali o nasze gusta kulinarne i jakość dań.
    Więcej takich imprez w Słupsku!