K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Finał Radmar Ligi

0

Na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce odbył się Finałowy Turniej Ligi Powiatowej w Piłce Nożnej rocznika 2008. To już druga edycja Radmar Ligi, w finale której udział wzięło osiem zespołów z powiatu słupskiego.

Liga składała się z siedmiu kolejek rundy zasadniczej jesień-wiosna i turnieju finałowego rozgrywanego właśnie w Ustce. Rafał Mikucki, organizator turnieju przypomniał, że po rundzie zasadniczej na czele tabeli znalazła się Sparta Sycewice. Ten turniej ma charakter play-offów, w którym wyłoniony zostanie zwycięzca całorocznej rywalizacji. Na jego starcie żadna drużyna nie była bez szans na końcowy triumf. „Czarnego konia” upatrywano w drużynie Akademii Piłkarskiej Bruskowo Wielkie. Rafał Mikucki podkreślił, ze jest to efekt wieloletniej dobrej pracy Andrzeja Staszewskiego i Marka Godlewskiego. Ich podopieczni wyróżniają się nie tylko w tym turnieju, ale także w rozgrywanych na terenie województwa i poza nim. Liga Radmar była układana tak, aby każda gmina miała swojego przedstawiciela. Słupsk reprezentowali mali piłkarze Victorii.

Pierwsze cztery zespoły po rundzie zasadniczej – Sparta Sycewice, Jantar Ustka, GAP Bruskowo Wielkie i Orliki Jezierzyce – walczyły o miejsca 1-4, natomiast pozostałe, czyli KS Potęgowo, Victoria Słupsk, Dębnickie Orły i KS Damnica, o miejsca 5-8. Na zawody z przyczyn niezależnych od organizatora nie dojechały drużyny Orliki Jezierzyce i KS Damnica. Organizatorzy w porozumieniu z trenerami pozostałych zespołów podjęli decyzję o nie przyznawaniu walkowerów drużynom, z którymi miały grać te ekipy. Drużyny nieobecne zachowały punkty tylko z rundy zasadniczej do ogólnej klasyfikacji.

Do finałowej rozgrywki z fotela lidera przystąpił zespół trenera Ryszarda Hendryka UKS Sparta Sycewice, której po piętach deptała GAP Bruskowo Wielkie, prowadzona przez byłego reprezentanta Polski, Marka Godlewskiego. Młodzi sycewiczanie Amelia, Oskar, Julia i Jan wierzyli w swój końcowy triumf. Zapewniali, że dadzą z siebie wszystko, aby tytuł przypadł ich drużynie.

Mecze finałowe rozgrywano w czasie dwa razy po 15 minut z przerwą 5 minutową natomiast zmiany dokonywano jak w hokeju. Finał rozpoczęło spotkanie pomiędzy drużynami Jantara Ustka, a Gminną Akademią Piłkarską Bruskowo Wielkie. Po bardzo emocjonującym meczu 7:5 wygrał Jantar, choć do przerwy przegrywał 1:4. Bartek Kuliberda, który w piłkę gra już 3 lata, walnie przyczynił się do sukcesu swojej drużyny. Strzelił 4 bramki.

W kolejnych meczach Victoria Słupsk rozgromiła Dębnickie Orły aż 10:0, by w kolejnym spotkaniu po małym odpoczynku, przegrać 1:5 z KS Potęgowo. Lider i pretendent do tytułu mistrzowskiego, UKS Sparta Sycewice, wygrał 8:2 z Jantarem Ustka, ale niespodziewanie uległ drużynie GAP 2:3. Triumfatorem drugiej edycji Radmar Ligi została ponownie Sparta Sycewice. Zwycięzcy grali w składzie: Paweł Maciejewski, Oskar Mazurek, Kacper Gniła, Szymon Ignatowicz, Oskar Rymuszka, Jasiu Czyż, Julia Różyc, Amelia Żmuda Trzebiatowska, Hubert Hapka, Alan Kotwica, Michał Mothke, Kuba Digner i Wojtek Karpiński.

Miejsce drugie zajął Jantar Ustka. Na miejscu trzecim, z tą samą ilością punktów, uplasował się GAP Bruskowo Wielkie. Drużyna Marka Godlewskiego miała w ogólnej klasyfikacji gorszy stosunek bramek zdobytych do straconych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.