K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Huczne 660. urodziny

1

Trwają przygotowania do uroczystości związanych ze Świętem Łeby. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla mieszkańców oraz turystów przebywających w nadmorskim kurorcie. Wszystko to z okazji 660. rocznicy nadania miejscowości praw miejskich.

Szykuje się gorące i huczne rozpoczęcie wakacji nad morzem. Już 8 lipca odbędą się uroczystości z okazji 660. rocznicy nadania Łebie praw miejskich. Tego dnia o godzinie 18 wyruszy przemarsz ulicami miasta z księciem Zbyszkiem I na czele oraz całym jego dworem. Barwny korowód będzie kierował się ulicą Kościuszki w stronę festiwalowej sceny, która powstanie na placu przy ulicy Tysiąclecia.

Michał Sałata, asystent burmistrza Łeby ds. kultury i sportu zapowiada występ uczestników letnich kursów muzycznych. Rozpocznie się on na plenerowej scenie o godz. 18.45, a o godz. 19.30 swoje prezentacje zainaugurują uczestniczki konkursu o tytuł Bursztynowej Miss Polski. Dziewczęta, które zostały wybrane w precastingach pokażą się publiczności w kilku konkursowych układach choreograficznych. Można spodziewać się, że najbardziej oczekiwaną prezentacją, ze względu na czas i lokalizację miasta, będzie ta w strojach kąpielowych.

Asystent burmistrza Łeby zaprasza także na godz. 21, na występ gwiazdy wieczoru, zespołu Sound’n’Grace. Zespół znany m.in. ze ścieżki dźwiękowej do dwóch części filmu „Listy do M”. Michał Sałata podkreśla, że jubileusz miasta to nie tylko imprezy. Towarzyszyć im będą okolicznościowe wystawy i ekspozycje.

Na placu festiwalowym powstanie także strefa dla najmłodszych, w której będzie można znaleźć, m.in. dmuchańce oraz sympatycznych animatorów. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz