K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przekaż Czarnym energię!

0

Czarni Słupsk szukają pieniędzy, aby móc wystartować w przyszłym sezonie w lidze. Najnowszym pomysłem jest zbiórka pieniędzy od kibiców. Cel to zgromadzenie 190 tysięcy złotych.

Od kiedy gdańska spółka Energa postanowiła zakończyć współpracę z Czarnymi, klub pozostaje bez głównego sponsora. Na ten moment zespół z Słupska nie ma pieniędzy, aby wystartować w następnym sezonie. Włodarze klubu liczą jednak na hojność niezawodnych kibiców. Właśnie ruszyli z internetową akcją, dzięki której chcą zebrać choć część potrzebnej sumy. Dokładnie chodzi o brakujące do spięcia budżetu 190 tysięcy złotych.

Od momentu otrzymania wypowiedzenia umowy od sponsora tytularnego i strategicznego zarazem klub nie poddaje się w działaniach, których celem jest utrzymanie drużyny w rozgrywkach PLK. A to wiąże się z pozyskaniem konkretnych pieniędzy. Aby je zdobyć, kierują się do swoich fanów, którzy przez lata zagrzewali Czarnych do gry, czyniąc z hali Gryfia najgłośniejsze miejsce w kraju. Do tej pory kibice nigdy nie zawiedli swoich faworytów, towarzysząc im także w meczach wyjazdowych w całej Polsce.

Za udział w akcji organizatorzy przewidzieli nagrody. Ich atrakcyjność zależna jest od wielkości ofiarowanej kwoty. Za 5 złotych każdy otrzyma certyfikat potwierdzający udział w akcji, za 15 złotych nazwisko i imię wpłacającego wypisane zostanie na parkiecie w hali Gryfia. Są także nagrody okolicznościowe, jak kubki, szaliki i koszulki, a także związane z drużyną, np. udział w treningu czy zaproszenie koszykarza na urodziny. Dla firm i sponsorów klub przygotował osobne prezenty.

Zbiórka pieniędzy będzie trwać do 15 lipca. Wtedy to Czarni Słupsk muszą przedstawić dokumenty licencyjne i gwarancje finansowe, aby zagrać w przyszłym sezonie PLK. Pieniądze można wpłacać poprzez stronę Fans4Club.com w projekcie „Mamy swoją energię!”. Jeżeli uda się zrealizować cel i zebrać 190 tysięcy złotych, klub przystąpi do realizacji kolejnego etapu akcji.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.