K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Utonięcie w Lubowidzkim

0

Do nieszczęśliwego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę w Lubowidzu, w powiecie lęborskim. W jeziorze topiło się małżeństwo. Kobietę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

W słoneczną niedzielę, kilka minut po godzinie 17, nad jeziorem Lubowidzkim doszło do tragedii. Małżeństwo przebywające na kąpielisku niestrzeżonym postanowiło wejść do wody. Niespodziewanie zaczęli się topić. 28-letnią kobietę zauważyli wędkarze, którzy natychmiast ruszyli z pomocą. St. kpt. Piotr Krzemiński, rzecznik prasowy KP PSP w Lęborku mówi, że kobieta została wyciągnięta przez wędkarzy z wody i natychmiast przystąpiono do reanimacji. W akcję ratowania włączyli się strażacy, którzy przekazali kobietę ratownikom medycznym

Mężczyzna zniknął pod wodą. Rozpoczęto poszukiwania 35-latka. St. sierż. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku informuje, że wysiłki ratowników dały skutek w postaci przywrócenia funkcji życiowych u kobiety. Natychmiast przewieziono ją do szpitala w Lęborku. Trzy godziny później strażaccy nurkowie z Kościerzyny wyłowili zwłoki jej męża.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że małżeństwo z Lęborka, które odwiedziło swoich znajomych, spożywało tego dnia alkohol. Marta Kandybowicz dodaje, że w pewnym momencie para chciała zażyć kąpieli. Zeszli z cypla do wody i po kilku metrach najprawdopodobniej natrafili na uskok i stracili grunt pod nogami.

Ciało mężczyzny poddane zostanie badaniom sekcyjnym. Wyniki badań oraz ślady i dowody zabezpieczone przez śledczych i technika kryminalistyki z lęborskiej komendy pomogą przy szczegółowym wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności nieszczęśliwego zdarzenia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.