K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nożem w brzuch

0

W Lęborku 28-latek ugodził nożem w brzuch 16-latka. Napastnikowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.


Do zdarzenia miało dojść na jednej z ulic w centrum miasta, w miniony piątek. Skierowani w to miejsce policjanci ustalili przebieg zdarzenia i zabezpieczyli ślady oraz dowody przestępstwa.
Wstępnie ustalono, że zanim został zadany cios nożem, pomiędzy dwoma mężczyznami doszło na ulicy do kłótni, a ta przerodziła się w bójkę. Około pół godziny później mężczyźni spotkali się w jednego z budynków, gdzie ponownie doszło pomiędzy nimi do szarpaniny. W pewnym momencie 28-latek zamachnął się nożem na 16-latka. Chłopak zaczął uciekać. 28-latek ugodził go jednak nożem w brzuch i 16-latek z obrażeniami trafił do szpitala.
Policjanci szybko ustalili tożsamość podejrzewanego o to przestępstwo i zatrzymali go chwilę po zdarzeniu w mieszkaniu jego znajomej. Kryminalni zabezpieczyli też nóż kuchenny z około 30-centymetrowym ostrzem, którym prawdopodobnie posłużył się sprawca.
Zatrzymany 28-letni mieszkaniec Lęborka został przewieziony do policyjnej celi. Zgromadzone przez śledczych materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. W niedzielę sąd przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.