K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Osiągnięcia uczniów Ósemki

0

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. W Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku podsumowano dotychczasowe sukcesy uczniów w mijającym roku szkolnym. Zajęli oni czołowe miejsca, m.in. w konkursach historycznym i matematycznym.

Sukcesami w roku szkolnym 2016/2017 mogą się pochwalić uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Lęborku. Ich wiedza i doskonałe przygotowanie pozwoliły na zajmowanie wysokich miejsc w prestiżowych konkursach. Dyrektor Daniel Nadworski podkreśla, że ten rok szkolny był wyjątkowy.

Nasi uczniowie, nie tylko z klas szóstych, święcili sukcesy i zdobywali laury w rozmaitych zawodach sportowych i konkursach wiedzowych. Możemy się pochwalić mistrzostwem Polski w czwórboju lekkoatletycznym chłopców czy wspaniałymi historykami – dyrektor podaje przykłady uczniowskich osiągnięć.

Szóstoklasista Maciej Baranowski mówi, że zazwyczaj bierze udział w konkursach z historii, ponieważ tą dziedzina wiedzy się interesuje. Ostatnio wygrał wojewódzki konkurs o zamkach gotyckich. Poza tym zajął pierwsze miejsce w konkursie Mała Olimpiada z Historii Polski. Interesuje się też mitologią i w związku z tym uczestniczył w dwóch konkursach. Oba wygrał.

Nie tylko chłopcy są pasjonatami historii oraz nauk humanistycznych. Uczennice także godnie reprezentowały szkołę zajmując – tak, jak szóstoklasistka Agata Suszko – siódme miejsce w ogólnopolskim konkursie Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864 oraz sięgnęła po tytuł laureata w kuratoryjnym konkursie języka polskiego. Jej rówieśnica Zuzanna Koss brała udział w etapie centralnym tego samego konkursu historycznego, a do swoich największych sukcesów zalicza pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie języka angielskiego. – Łatwo mi to przychodzi – mówi Agnieszka Suszko. – Ale też zaczęłam interesować się historią, bo taka forma pamiętników. Dzięki nim odkrywam to, co było w przeszłości.

Również matematyka, królowa nauk, jest uczniom dobrze znana. Pamiątką uzyskania wysokich wyników są puchary oraz dyplomy. Szóstoklasista Michał Sadkowski otrzymał tzw. dużą nagrodę w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny i zajął piąte miejsce w finale ligi matematycznej w Słupsku. Michał przyznaje, że tak naprawdę, to wcale dużo nie musiał się uczyć, żeby przyswoić sobie wiedzę pozwalającą sięgać po konkursowe sukcesy.

Owocny okazał się też udział reprezentantki Ósemki w konkursie strażackim. Uczennica klasy VI, Joanna Balińska zajęła pierwsze miejsce na szczeblu powiatu w konkursie pod hasłem Młodzież zapobiega pożarom, a tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

Dyrektor szkoły nie ukrywa swojego zadowolenia z osiągniętych przez młodzież wyników. – Wszystkim tym, którzy przyczynili się do uczniowskich osiągnięć – poczynając od nauczycieli i włączając w to rodziców, którzy bardzo często dofinansowują wyjazdy, stroje, sprzęt sportowy – chcemy serdecznie podziękować, bo bez nich te sukcesy nie byłyby możliwe – powiedział Daniel Nadworski.

Uczniom natomiast pozostaje życzyć kolejnych naukowych osiągnięć, a teraz przede wszystkim udanych wakacji. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.