K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Spokojny długi weekend

0

Weekendu przypadający po święcie Bożego Ciała jest zazwyczaj okresem o znacznej liczbie zdarzeń drogowych. W tym roku słupska policja była jednak mniej zapracowana niż w latach poprzednich.

Święto Bożego Ciała oraz towarzyszący mu dłuższy weekend to co roku czas dodatkowej pracy dla funkcjonariuszy policji. Głównie z powodu wzmożonego ruchu na drogach oraz towarzyszących temu wypadków. Tak też było i w tym roku.

Od czwartku (15 czerwca) do niedzieli (18 czerwca) słupscy policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili działania w ramach „Bezpiecznego weekendu”. Na wielu drogach miasta i powiatu służbę pełniło aż 109 mundurowych. Szczególnym nadzorem objęte były drogi dojazdowe do miejscowości nadmorskich.

Można uznać, że okres ten był w miarę bezpieczny, nie doszło do żadnego wypadku śmiertelnego, nie było też osób rannych. Wzrosła natomiast w porównaniu do roku ubiegłego liczba kolizji, których odnotowaliśmy aż 43 – informuje kom. Sebastian Cistowski z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Świąteczny czerwcowy długi weekend oznacza także początek sezonu wakacyjnego. Na drogach wiodących do miejscowości nadmorskich pojawia się znacznie więcej aut niż zwykle, a często prowadzą je kierowcy zmęczeni długą jazdą z głębi kraju. W takich sytuacjach o wypadki nietrudno. Policjanci mają nadzieje, że kierowcy zachowają ostrożność i nadchodzące tygodnie będą co najmniej tak samo spokojne jak i ten.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.