K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sportowa gala w Mechaniku

0

W sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbyła się we wtorek wyjątkowa uroczystość. Uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w Powiatowej Gali Sportu Szkolnego 2016/2017.

To już osiemnasta Powiatowa Gala Sportu Szkolnego, którą uroczyście otworzyła starosta lęborski wraz z przewodniczącym powiatowej rady sportu w Lęborku. Wyróżniono najbardziej usportowione placówki oświatowe powiatu. Szkołom podstawowym i gimnazjalnym przekazano nagrody w postaci nagród finansowych ufundowanych przez burmistrza miasta oraz wójtów gmin Cewice, Nowa Wieś Lęborska i Wicko. Przedstawicielom szkół ponadgimnazjalnych oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego vouchery wręczyła starosta Teresa Ossowska-Szara.

Krystian Kuczyński, powiatowy koordynator ds. sportu szkolnego stwierdził, że ten rok jest przełomowy i najlepszy dla powiatu lęborskiego. Sukcesy sportowe notowali uczniowie podstawówek i gimnazjów. Drużynowe laury zdobywali pływacy, na wysokim poziomie plasuje się nie tylko tradycyjna siatkówka, ale i plażowa. Nie można też zapominać o tenisie stołowym. Na brak sukcesów nie powinni też narzekać przedstawiciele innych dyscyplin. A było ich wielu, patrząc na liczbę nagradzanych. Aby zostać wyróżnionym trzeba było zająć minimum szóste miejsce na szczeblu wojewódzkim.

Nagrodzono zawodników i trenerów za wysokie wyniki sportowe osiągane na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Koordynatorzy gminnych i miejskich zawodów sportowych otrzymali pamiątkowe grawertony, a organizatorzy zawodów powiatowych, nagrody pieniężne. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.