K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Certyfikowany stadion

0

W powiecie lęborskim ma powstać stadion lekkoatletyczny z certyfikatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Szacunkowa wartość inwestycji to przeszło dwa miliony złotych. Na planowaną inwestycję pozyskano dofinansowanie.

Powiat lęborski przystępuje do realizacji nowego projektu pod nazwą Adaptacja boisk przy Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku na stadion lekkoatletyczny. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Starosta Teresa Ossowska-Szara wyjaśnia, że powiat wziął udział w konkursie ministerialnym i wygrał. Inwestycja będzie kosztowała przeszło dwa miliony złotych, a dofinansowanie kształtuje się na poziomie miliona złotych. Starosta Ossowska-Szara dodaje, że przetarg na to zadanie został już ogłoszony i 30 czerwca będzie finalizowany.

Będzie to pierwszy w powiecie lęborskim stadion lekkoatletyczny z certyfikatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Będą mogły być na nim rozgrywane oficjalne zawody lekkoatletyczne. Łukasz Łudziński ze Starostwa Powiatowego w Lęborku podkreśla fakt ciekawej lokalizacji obiektu, bo niemal w centrum miasta. W ramach tej inwestycji powstanie bieżnia lekkoatletyczna z sześciotorową bieżnią. Wybudowane zostaną skocznie do skoku w dal i wzwyż oraz trójskoku, a także koło do pchnięcia kulą. Ponieważ zleceniodawcy chcą, aby obiekt pełnił także rolę rekreacyjną, przewidzieli w założeniach projektowych budowę boisk wielofunkcyjnych, boiska do piłki nożnej oraz siłowni pod chmurką.

Na stadionie zainstalowane zostaną nowoczesne oświetlenie LED, systemy internetu bezprzewodowego i nagłośnienia. Obiekt ma być oddany do użytku wiosną 2018 roku. (rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.