K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Więcej Ameryki w Słupsku

0

Miasto Słupsk podpisało porozumienie z dowództwem wojsk amerykańskich stacjonujących w Redzikowie. Umowa ma zacieśnić integrację pomiędzy stronami.

Żołnierze Stanów Zjednoczonych z bazy wojskowej w Redzikowie coraz aktywniej angażują się w życie lokalnego społeczeństwa. W szkołach goście zza oceanu od kilku miesięcy prowadzą lekcje języka angielskiego, a niedawno Departament Obrony USA przekazał uczniom kilkaset książek. Dzisiejsze porozumienie ma przynieść kolejne korzyści obu stronom.

Współpraca dotyczyć będzie nie tylko edukacji, ale także wymiany kulturalnej, poznawania obyczajów i tradycji polskich oraz amerykańskich.

Myślę, że współpracowaliśmy od samego początku, odkąd się poznaliśmy. Rozmawialiśmy o zajęciach w szkole, o tutejszych ludziach i wielu innych sprawach. I widać tego efekty. Dzisiejsze porozumienie po prostu wyznacza to na piśmie. To dobre także dla nas, dla naszych marynarzy. Znacząco ułatwia komunikację z mieszkańcami, ze szkołami, z urzędem miejskim. Ogólnie rzecz biorąc, to zdecydowany plus dla moich ludzi, którym łatwiej jest zaaklimatyzować się wśród lokalnej społeczności. Z przyjemnością podpiszę to porozumienie, i mam nadzieję, że będzie ono wyznacznikiem naszej współpracy na wiele kolejnych lat – powiedział Rick Gilbert, dowódca wojsk USA w Redzikowie.

W ramach podpisanej umowy planuje się działania w szkołach w ramach edukacji na rzecz bezpieczeństwa. Wszyscy nauczyciele prowadzący ten przedmiot odwiedzą bazę w Redzikowie i z bliska przyjrzą się jej funkcjonowaniu. Ponadto dla żołnierzy amerykańskich przygotowana zostanie specjalna oferta kulturalna, za którą miałyby odpowiadać miejskie instytucje.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.