K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Liga Auto Diug zakończona

0

W hali sportowej Gimnazjum nr 4 im. Orła Białego w Słupsku zakończyły się rozgrywki pierwszej edycji Auto Diug Słupska Liga Piłki Ręcznej. Swoje mecze rozegrały również najmłodsze szczypiornistki Akademii Piłki Ręcznej „Trenuj, Graj, Zwyciężaj”.

Przez ostatnie cztery miesiące młode zawodniczki miały okazję do weryfikacji swoich umiejętności na tle rówieśniczek. Wszystko dzięki autorskiemu projektowi Międzyszkolnego Klubu Sportowego Słupia Słupsk, jakim była pierwsza edycja Auto Diug Słupska Liga Piłki Ręcznej. Rywalizowało w nim sześć zespołów słupskich szkół podstawowych, a jego głównym celem było umożliwienie młodym zawodniczkom zdobycie sportowego doświadczenia. Ostatni turniej w najlepszych nastrojach zakończyły młode szczypiornistki z SP-3, które przez ligę przebrnęły bez porażki. Kolejne miejsca zajęły zespoły SP-4, SP-10, SP-3II, SP-2 i SP-4II. Na uznanie zasługują jednak wszystkie zespoły, które uczestniczyły w rozgrywkach pierwszej edycji Auto Diug Słupska Ligi Piłki Ręcznej.

Kinga Nowak, Julia Schulz i Zuzanna Seweryn z SP-3 Słupsk bardzo cieszyły się ze zwycięstwa. Obawiały się spotkania z Czwórką, ale i ten pojedynek wygrały. Wszystkie trzy są zawodniczkami Słupi i nadal chcą uprawiać piłkę ręczną. Chociaż, jak przyznają, treningi bywają wyczerpujące, to widać efekty.

Trójka może pochwalić się dwoma najskuteczniejszymi zawodniczkami całej ligi. Są to Zuzanna Seweryn, zdobywczyni 58 bramek oraz Julia Schulz, która rzuciła 42 bramki. Trzecią zawodniczką w tej klasyfikacji była Wiktoria Gawlik z SP-10, która zdobyła 33 bramki. Wiktoria notowała wcześniej sukcesy w mistrzostwach Polski w jujitsu.

Mecze w każdym turnieju dostarczały wiele emocji i wrażeń. Młode zawodniczki za każdym razem potwierdzały, że stają się coraz lepsze, a ich postawa na boisku imponowała i wzbudzała podziw kibiców. Łącznie w czterech turniejach rozegrano 30 meczów i strzelono ponad 460 bramek.

MVP w swoich drużynach zostały: Monika Kamińska z SP-2, Julia Schulz z SP-3, Weronika Dzadz z SP-3 II, Julia Pankau z SP-4, Julia Góralska z SP-4 II i Martyna Brudzińska z SP-10. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.