K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Noc świętojańska

0

Już w sobotę w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbędą się imprezy związane z nocą świętojańską. Tradycyjne fetowanie przesilenia wiosenno-letniego będzie wzbogacone występami muzycznymi oraz artystycznymi.

Noc świętojańska to obrzędowa tradycja związana z przesileniem wiosenno-letnim. Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku Wydział Kultury Urzędu Miejskiego w Słupsku organizuje z tej okazji rozmaite atrakcje. Oferta kierowana jest do wszystkich mieszkańców i turystów przebywających w Słupsku i okolicach.

Zabawa nad Słupią rozpocznie się w sobotę o godzinie 18 w Parku Kultury i Wypoczynku. Bractwo Księcia Bogusława V przygotuje na tę okazję wioskę tematyczną z warsztatami, animacjami i torem łuczniczym. Będzie też można pleść wianki, co bezpośrednio nawiązuje do polskiej tradycji wiążącej się z nocą świętojańską. Oprócz tego Magdalena Mijewska z Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Słupsku zapowiada dwa koncerty. W pierwszym pojawi się zespół rockowo-folkowy Rzepczyno, którego skład tworzą muzycy z okolic Słupska, Darłowa i Koszalina. Następnie pojawi się zespół z Warszawy Fleur Delis, w stylizacji średniowiecznych grajków. Zabawa zakończy się widowiskiem plenerowym „Żywioły” oraz pokazem fireshow w wykonaniu ekipy Elding z Mikorowa. Klimatu doda wielkie ognisko, przy którym odbywać się będą świętojańskie zabawy.

Oprócz sobotniego świętowania Park Kultury i Wypoczynku zatętni życiem także w niedzielę. Tego dnia odbędzie się organizowany przez starostwo powiatowe Festiwal Zespołów Folklorystycznych, podczas którego odwiedzający podziwiać będą mogli występy estradowe i uczestniczyć w tematycznych atrakcjach.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.