K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Remont w szpitalu

0

Pełną parą trwają prace remontowe na oddziałach w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Pomieszczenia przechodzą gruntowną renowację, aby być gotowe na przeprowadzkę ginekologii i neonatologii z Ustki.

Od paru miesięcy w budynku szpitala specjalistycznego prowadzone są prace remontowe w miejscu dawnych poradni chirurgii dla dzieci i stomatologicznej. Modernizacja jest konieczna, aby dostosować warunki medyczne do potrzeb ginekologii, która przeprowadzi się do Słupska. Do tej pory udało się wykafelkować łazienki i postawić nowe ściany działowe.

Przede wszystkim jednak zakończono prace rozbiórkowe. Projekt zakłada zmianę funkcjonalności części pomieszczeń, dlatego główną rolę odgrywają teraz instalatorzy, montujący wewnętrzne okablowanie potrzebne do technologii funkcjonowania szpitala. W następnym etapie ściany zostaną zamknięte i rozpoczną się prace wykończeniowe.

Po przenosinach z Ustki położnictwo nadal będzie posiadać tyle samo łóżek co wcześniej. Znacznie zwiększy się jednak metraż zajmowanych pomieszczeń, co poprawi komfort przebywających tam matek z dziećmi. Ponadto po remoncie ginekologia i neonatologia będą znajdować się na jednym piętrze w sąsiedztwie bloku operacyjnego. Umożliwi to natychmiastowe działania ratunkowe w wypadku zagrożenia zdrowia pacjentów. Jednostki ze względów bezpieczeństwa zostaną częściowo odseparowane od reszty szpitala.

Jeśli chodzi o standard sanitarny, to jak najbardziej jest on zachowany, gdyż wejście na oddział neonatologiczny i trakt porodowy odbywać się będzie poprzez śluzy – podkreśla Marcin Kuchmacz, dyrektor ds. technicznych szpitala.

Modernizowana jest także otolaryngologia, która będzie wyposażona w nowoczesny gabinet zabiegowy. Zgodnie z harmonogramem prace będą trwać do końca roku. Wtedy wszystkie najważniejsze oddziały szpitalne znajdą się w jednym obiekcie, a do Ustki powędruje dermatologia i rehabilitacja.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.