K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zatruta woda

0

Wczoraj zakończyły się dwudniowe ćwiczenia słupskich służb ratowniczych pod kryptonimem Słupia 2017. Na terenie spółki Wodociągi ćwiczono epizod związany z atakiem terrorystycznym.

Dwa dni trwało szkolenie koordynujące działanie wszystkich służb powiatowych. Tym razem na terenie bazy Wodociągów przy ulicy Bohaterów Westerplatte zamarkowano zatrucie wody w stacji uzdatniania. Zdarzeniu nadano status ataku terrorystycznego. Zgodnie z procedurami uruchomione zostały siły i środki właściwe do zastosowania w takiej sytuacji.

Wszystkie podejmowane czynności służą wypracowaniu procedur, które w przyszłości mogłyby posłużyć wyeliminowaniu zagrożenia i uruchomieniu konkretnych działań zapobiegających podobnym zdarzeniom i reagowaniu na nie w wypadku ich zaistnienia – mówi Jerzy Janiak, szef Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku.

Podczas akcji przybyli na miejsce policjanci wzięli udział w ewakuacji pracowników znajdujących się w budynku, natomiast straż pożarna zajęła się zabezpieczeniem znalezionego pakunku z substancjami chemicznymi, które następnie przekazane zostały do badań w sanepidzie. Podobne ćwiczenia sprawdzające gotowość jednostek ratowniczych powtarzane są co trzy lata.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.