K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Złoto w czwórboju

0

Strzałem w dziesiątkę okazał się wyjazd uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku do Olecka na krajowy finał czwórboju lekkoatletycznego szkół podstawowych. Drużyna zdobyła złoty medal. To wielki sukces młodych sportowców.

Młodzi sportowcy wraz z nauczycielem wychowania fizycznego i dyrektorem Ósemki odwiedzili lęborski ratusz. Spotkali się z burmistrzem miasta. Podczas wizyty opowiedzieli o sukcesie swojej drużyny, który udało im się odnieść w Mistrzostwach Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym, odbywających się w Olecku. Wejście do finału zawodów poprzedzone było wcześniejszymi zwycięstwami, między innymi na szczeblu wojewódzkim. Wiesław Wojciechowski, nauczyciel wychowania fizycznego przyznaje, że nikt się nie spodziewał w zawodach wojewódzkich wygranej z Tczewem siedmioma punktami, a tym samym awansu na zawody ogólnopolskie w Olecku. Podczas trzydniowej imprezy startowało 16 mistrzów województwa w kategoriach chłopców i dziewcząt. – Gdy po pierwszej konkurencji liczyliśmy się w klasyfikacji, a druga potwierdziła naszą pozycję, to chłopcy już sami się mobilizowali – opowiada nauczycie. – Wszyscy chcieli wygrać! Ja im powiedziałem, że to historyczny moment. Już awans do rozgrywki finałowej był historyczne, a kiedy po dwóch dniach byliśmy w czubie klasyfikacji, to mobilizacja była jeszcze większa. No i się udało!

W Olecku lęborska reprezentacja chłopców startowała w takich konkurencjach, jak skok w dal, bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 1000 metrów. W klasyfikacji zespołowej przyniosło to efekt w postaci zdobycia pierwszego miejsca, czyli tytułu mistrzów Polski. Denis Abe, członek mistrzowskiej drużyny uważa, że dobrze sobie poradził pomimo dużego stresu. Poprawił wszystkie swoje dotychczasowe wyniki. Jego kolega Bartłomiej Szyca przyznaje, że dużo trenowali przed finałem krajowym i to przyniosło efekt. Natomiast Bartłomiej Klinkosz cieszył się z poprawienia trzech „życiówek”. Najbardziej jednak z wyniku w biegu na 1000 metrów. Poprawił się o 13 sekund i indywidualnie zdobył drugie miejsce. Swą przyszłość widzi w piłce nożnej, ale nie wyklucza też lekkoatletyki.

Wszyscy zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem w sportową rywalizację, bijąc własne rekordy życiowe. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.