K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pożyczki z zielonego stolika

1

Działacze z Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej pojawili się dzisiaj w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lęborku. Postanowili wezwać policję w związku z obecnością przebywających w siedzibie budynku użyteczności publicznej osób oferujących klientom MOPS-u pożyczki gotówkowe.

Do Kancelarii Spraw Społecznych, która ma swoją siedzibę w Lęborku, zgłaszali się mieszkańcy miasta korzystający z pomocy MOPS-u, zaniepokojeni sytuacją, która ma miejsce w dniu wypłacanych w placówce świadczeń. Zbigniew Dejk z Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej mówi, że lęborczanie informowali go o dziwnych praktykach w miejscowym MOPS-ie. Skargi dotyczyły tego, że handluje się tu tytoniem i alkoholem, odbiera jakieś należności i udziela pożyczek.

Działacze społeczni udali się dzisiaj do budynku użyteczności publicznej. Przy zielonym stoliku, przeznaczonym dla dzieci petentów, spotkali kobiety mające oferować pożyczki gotówkowe oraz ściągające raty od osób już korzystających z usług parabanków. Na miejsce wezwany został patrol policji.

Były tu trzy osoby, ale jeden pan uciekł. Dwie panie objęła interwencja policji – opowiada jedna z działaczek. – Jak udzielają kredytów w domach, to tam powinni raty odbierać. Ale tak jest wygodniej! Siądzie sobie w MOPS-ie, odbierze tygodniówkę, wyśle i ma tydzień z głowy.

Elżbieta Michalska, kierowniczka MOPS w Lęborku przyznaje, że już wcześniej miały miejsce podobne incydenty. – Sama, widząc osoby odbierające jakieś należności, zwracałam im uwagę. Wysyłaliśmy też pisma do policji. Dzisiaj państwo dość intensywnie zasygnalizowali ten problem. Będziemy to monitorować i – myślę – współpracować ze służbami, żeby wyeliminować ten proceder na terenie naszego ośrodka – zapewniła kierowniczka

Członkowie Ruchu Sprawiedliwości Społecznej zamierzają pojawiać się w ośrodku również w następne dni, w których wypłacane są świadczenia. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. Błagam, zainteresujcie się R. K. (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) z Konina, wyludzającym pieniadze na niebotyczny procent. W chwili obecnej jest na wolnosci za kaucja 250.000 tysiecy. Nie ma najmnieszego zamiaru spalacac swoich dlugow a wrecz smieje sie sie z ludzi, ktorym jest winien pieniadze.