K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dni darmowego przejazdu

0

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Słupsku, która odbędzie się w środę, 28 czerwca, radni będą głosować za lub przeciw uchwale o darmowej komunikacji miejskiej. Przejazdy bez biletów miałyby obowiązywać 22 września oraz 1 listopada.

W programie środowej sesji Rady Miejskiej w Słupsku przewidziane jest głosowanie uchwały o darmowej komunikacji miejskiej. Zaproponowane zmiany dotyczą to konkretnych dni, kiedy jazda autobusami na terenie strefy miejskiej ma być całkowicie bezpłatna.

Z powodu niekompetencji urzędników w ubiegłym roku 22 września obwołany został w Słupsku dniem wolnych przejazdów autobusowych. Wszystko za sprawą prezydenta miasta, który zachęcał publicznie mieszkańców do korzystania z usług miejskiego przewoźnika za darmo, nie mając do tego upoważnienia. Prawo takie posiada nie prezydent – zaznacza radny Jerzy Mazurek – tylko rada miejska.

Obecnie projekt uchwały zakłada wprowadzenie unormowań, dzięki którym bezpłatne przejazdy tego dnia oraz we Wszystkich Świętych stałyby się zgodne z prawem.

Mogę odpowiadać tylko za siebie, będę głosował „za” – mówi radny Jerzy Mazurek, który w ubiegłym roku podnosił kwestię samowoli prezydenta w ustanawianiu lokalnego prawa. – Myślę, że stanowisko innych radnych będzie przychylne, ale na razie to wróżenie z fusów.

22 września jest dla mieszkańców miasta zachętą do rezygnacji z prywatnych środków lokomocji na rzecz transportu publicznego, w imię ochrony środowiska. Jeśli radni tak zdecydują, będzie to też dzień darmowych przejazdów autobusami.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.