K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Folklor w parku

0

Zwycięzcą I Festiwalu Folklorystycznego w Słupsku został zespół „Ziemia Lęborska” z Lęborka . Impreza zorganizowana przez Centrum Edukacji Regionalnej odbyła się w minioną niedzielę w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku.

Festiwal poprzedziła msza święta w kościele Mariackim, odprawiona w intencji jego uczestników. Na koniec nabożeństwa rzeźbiarz – amator, Zenon Frąckiewicz, przekazał parafii Mariackiej swoje rzeźby przedstawiające postać mnicha. Następnie zespoły barwnym korowodem przeszły przez miasto do Parku Kultury i Wypoczynku.

Impreza, w której udział wzięło ponad 20 zespołów folklorystycznych nie tylko z Pomorza, ale i z głębi Polski oraz gościnnie ze Stanów Zjednoczonych, odbywała się w trudnych warunkach atmosferycznych. Niektórzy artyści występowali poza konkursem. Widzom dokuczała mżawka chwilami przechodząca w ulewne opady. Aura miała niekorzystny wpływ na frekwencję widzów, ale festiwal zakończył się zgodnie z planem.

Wyróżnienie otrzymała Orkiestra Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. III miejsce przypadło Świętokrzyskim Jodłom z województwa świętokrzyskiego, II miejsce – Gniewkowianom z Gniewkowa w woj. kujawsko-pomorskim, a I miejsce zajął zespół „Ziemia Lęborska” z Lęborka. Laureaci otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupsku.

Mimo niesprzyjającej pogody festiwal przebiegał sprawnie. Organizatorzy zapowiadają jego kontynuację w następnych latach. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.