K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowe przedszkole

0

Słupsk planuje budowę nowego przedszkola modułowego. Obiekt miałby znajdować się przy Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Hubalczyków, gdzie brakuje takich placówek.

Radni chcą, aby w wieloletniej prognozie finansowej miasta uwzględniono wydatki na budowę nowego przedszkola. Placówka powstanie w najdynamiczniej rozwijającej się części Słupska – osiedlu Hubalczyków. To tam aktualnie trwają prace nad nowym budownictwem mieszkalnym. Przedszkole będzie mieścić się bezpośrednio przy Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi.

Podjęliśmy ideę, aby zbudować tam przedszkole o charakterze modułowym – poinformowała dzisiaj podczas cotygodniowej konferencji prasowej Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska. – Jest ono dużo tańsze, a spełnia wszystkie standardy opieki nad dziećmi. Budowa przedszkola metodą tradycyjną kosztuje około pięciu milionów złotych, a budowa obiektu modułowego wynosi od 1,5 do 2 milionów, choć może być droższe. Ale zakładamy, że chcemy zmieścić się w tej kwocie.

Dodatkową zaletą projektu modułowej placówki jest jej szybkie tempo realizacji. Być może będzie już figurować w przyszłorocznym naborze i zaoferuje 120 miejsc dla maluchów. Majowa rekrutacja pokazała, że Słupsk ma spory problem z niewystarczającą liczbą miejsc. Wtedy to około 200 dzieci nie przyjęto do przedszkoli.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.