K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Okradli dziecko

0

Kara pięciu lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanym przez lęborskich policjantów kobiecie i mężczyźnie, którzy ukradli dziecięcego gokarta. Ustalono, że 22-latka odjechała pozostawionym na klatce schodowej czterokołowym rowerem, a jej partner sprzedał go jeszcze tego samego dnia za 100 złotych.


Do kradzieży należącego do 8-latka czterokołowego roweru o wartości 900 złotych doszło w ubiegłym tygodniu w Lęborku. Gokart pozostawiony był na klatce schodowej, skąd został skradziony. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku informuje, że jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili osoby podejrzewane o tę kradzież.

Okazało się, że są to 22-letnia kobieta oraz jej 38-letni partner. Kobieta, czekając na partnera, który wszedł do jednego z mieszkań, zauważyła na klatce schodowej dziecięcy czterokołowiec. Zniosła go na dół, a po powrocie partnera zabrali rower z zamiarem sprzedaży. Zrobili to jeszcze tego samego dnia – sprzedali dziecięcy pojazd za 100 zł.
Kryminalni odnaleźli dziecięcy czterokołowiec, zabezpieczyli go i przekazali właścicielowi, a zatrzymanym przedstawili zarzuty kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.