K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

32. edycja Stryjewskiego

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza do udziału w 32. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego. Ma on charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział poeci i prozaicy, nie tylko zrzeszeni w organizacjach twórczych.

Lęborska biblioteka ogłosiła 32. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego. Konkurs obejmuje dwie kategorie – poezję i prozę. Prace poetyckie powinny zawierać zestaw czterech wierszy. Natomiast w kategorii prozy uwzględniany będzie tekst do dziesięciu stron maszynopisu.

Zofia Biskupska-Lisiecka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku mówi, że organizatorzy nie ograniczają prozaików co do wyboru gatunku literackiego. Na 10 stronach można zaproponować opowiadanie, nowelę, esej czy też niewielką rozprawkę. Organizatorzy liczą przede wszystkim na interesujące teksty literackie. Nagrody fundują władze samorządowe województwa, powiatu i miasta. W obu kategoriach konkursowych uczestniczyć mogą twórcy krajowi i zagraniczni. Przewidziana jest też kategoria specjalna – dla mieszkańców ziemi lęborskiej. Dyrektor Biskupska-Lisiecka wyjaśnia, że jest to specyfika tego konkursu, a nagrodzeni mogą być literaci mieszkający w powiecie lęborskim, bez względu na to, czy tworzą poezję czy prozę.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenia nagród odbędzie się 24 listopada w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”. Wszystkie nagrodzone utwory publikowane będą w konkursowym tomiku, który tradycyjnie już wzbogaca zbiory biblioteczne całej Polski.

Termin nadsyłania prac upływa 30 września. Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.