K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zguba na policji

0

Jedna ze słuchaczek Szkoły Policji w Słupsku pomogła właścicielowi odzyskać zgubione pieniądze. Dzięki sprawnej akcji funkcjonariuszki, worek zawierający utarg ze sklepu wrócił do handlowca tego samego dnia.

Do zdarzenia doszło niedaleko głównej bramy wjazdowej do Szkoły Policji w Słupsku. Jedna ze szkolących się tam policjantek, Anna Hiszpańska, zauważyła, że z dachu przejeżdżającego samochodu spadł na ziemię foliowy worek. W środku znalazła banknoty oraz kartę bankomatową. Funkcjonariuszka oraz towarzyszący jej narzeczony natychmiast zebrali rozsypane nominały i zanieśli je do placówki policyjnej. Tam niezwłocznie skontaktowano się z właścicielem karty, który już po kilkudziesięciu minutach mógł odebrać swoją zgubę.

Okazało się, że mężczyzna, właściciel sklepu, w chwili nieuwagi pozostawił część utargu na dachu auta. Policjantka odmówiła przyjęcia znaleźnego, argumentując swoją decyzję obowiązkiem niesienia pomocy, wpisanym w etykę policjanta. Dwudziestoczteroletnia kobieta jest w trakcie szkolenia w Szkole Policji w Słupsku, po zakończeniu którego wróci do swojej macierzystej jednostki.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.