K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Hard Enduro

0

W unikalnej scenerii plaży i portu w Ustce oraz wokół lasów okalających Dolinę Charlotty przez dwa dni rozgrywany był Międzynarodowy Wyścig Motocyklowy Charlotta Enduro Extreme 2017. Bezkonkurencyjnym okazał się aktualny mistrz świata w klasie Super Enduro Blake Gutzeit z RPA.

To już trzecia edycja zawodów dla motocykli enduro-motocross Charlotta Enduro Extreme. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach: amator, profesjonalista-pro i masters powyżej 40 lat. Marcin Spirowski, dyrektor zawodów nie kryje, że chciałby, aby ta impreza na stałe zagościła w Dolinie Charlotty. Zdaje sobie sprawę, że ich dyscyplina nie najlepiej jest postrzegana, ale on proponuje spojrzenie na nią ze strony usystematyzowanej jazdy po określonym terenie, z pokonywaniem przygotowanych przeszkód. Nie ma w tym nawet pierwiastka dewastacji terenu, ponieważ organizatorzy po sobie wszystko posprzątają. Ten sport staje coraz popularniejszy nie tylko wśród mężczyzn. W takich zawodach biorą udział również kobiety i świetnie sobie radzą.

Tegoroczna rywalizacja rozpoczęła się od ścigania w Ustce. W porcie zawodnicy musieli zmierzyć się z niezwykle wymagającym sztucznym torem oraz z kamiennym falochronem, przypominającym jeden z odcinków Erzberg Rodeo. Był to jedynie odcinek dla klasy pro. W dalszej części usteckiego prologu na motocyklistów czekał długi odcinek plażowy. Całość trasy miała 4 kilometry. Drugi dzień rywalizacji to wyścig Enduro Sprint polegający na jak najszybszym przejechaniu dwunastokilometrowego okrążenia.

Jednak największym wyzwaniem dla ponad 150 zawodników był trzygodzinny wielki wyścig Charlotta Extreme z bardzo różnorodnymi przeszkodami – między innymi niezliczoną ilością pni drzew o średnicy do 1 metra, ogromnymi oponami od maszyn drogowych czy betonowymi przeszkodami.

Pokonanie piekielnie trudnej trasy Charlotta Exstreme, na dodatek przy padającym deszczu, wymagało od zawodników nie tylko perfekcyjnego opanowania motocykla, ale i doskonałej kondycji. Po morderczej jeździe w klasie open bezkonkurencyjnym okazał się mistrz świata Super Enduro, Blake Gutzeit z RPA. Miejsce drugie zajął jeden z najlepszych polskich motocyklistów Enduro – Jakub Kucharski, reprezentant drużynowego mistrza Polski, Klubu Hawi Racing Team Opole. Trzecie miejsce na podium wywalczył Norweg Andre Wolda Larsen.

Na obszerniejszą relację z zawodów Charlotta Enduro Extreme 2017 zapraszamy w najbliższy piątek. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.