K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W parku z Karolem

0

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsze muzykowanie w przestrzeni miasta z cyklu wakacyjnych koncertów „Garden Party u Karola”. Organizatorem wydarzenia jest Polska Filharmonia Sinfonia Baltica.

Najbliższa niedziela oznacza początek cyklu wakacyjnych koncertów w parku Jerzego Waldorffa, które odbywać się będą pod pomnikiem Karola Szymanowskiego. Jest to już druga edycja tego wydarzenia, znanego pod nazwą „Garden Party u Karola”.

Rozpoczynamy koncertem naszej orkiestry pod batutą Bohdana Jarmołowicza, która przygotowała przeboje muzyki klasycznej. Spodziewać się więc można utworów od Johanna Straussa do współczesnych – Wojciecha Kilara czy Krzesimira Dębskiego – zapowiada Joanna Kubacka, organizatorka projektu.

Całość wydarzenia po raz drugi znalazła uznanie słupszczan głosujących na projekty przewidziane do realizacji w ramach Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego. W tym roku wśród zaproszonych zespołów można znaleźć między innymi zespół Same Suki, a także oklaskiwany w ubiegłym roku White Pin oraz pochodzący z Argentyny Tango Fusion.

Koncerty u Karola odbywać się będą w odstępach tygodniowych – 9 i 16 lipca, po czym nastąpi przerwa do 30 lipca, kiedy znów usłyszeć będzie można muzykujących artystów. Podobnie będzie w drugim miesiącu wakacji. Rozpocznie go koncert 6 sierpnia, następny natomiast odbędzie się w kolejną niedzielę, a po dwutygodniowej przerwie muzycy zagrają znów 27 sierpnia i dodatkowo 3 września.

W sumie zaplanowaliśmy trzy koncerty z udziałem orkiestr – mówi Joanna Kubacka. – Pomiędzy tymi wydarzeniami proponujemy koncerty różnych zespołów, różnych także stylistycznie.

Organizatorzy chcą, aby „Garden Party u Karola” stało się imprezą cykliczną. Projekt na trzecią edycję wydarzenia został złożony do tegorocznego budżetu partycypacyjnego.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.