K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lato z kulturą

0

Słupski Ośrodek Kultury przygotował na tegoroczne wakacje rozmaite warsztaty twórcze i wiele innych atrakcji. W planach znaleźć można między innymi malowanie murali oraz spotkania z zagranicznymi artystami.

Choć dla Słupskiego Ośrodka Kultury rozpoczął się już sezon wakacyjny, nie oznacza to przerwy w działaniu placówki. Na wakacje SOK zaplanował rozmaite imprezy i działania artystyczne. Przy pomocy partnerów, wsparcia finansowego z projektów, a także w ramach codziennej działalności statutowej placówka organizuje dla swoich odbiorców ciekawą ofertę.

Aktualnie powstaje wystawa portugalskich malarzy, którzy w ciągu ostatnich dwudziestu lat pojawiali się na plenerach malarskich „Pejzaże Pomorza”. Już jutro, 30 czerwca, nastąpi jej otwarcie, podsumowujące udział zagranicznych artystów w tych spotkaniach oraz upamiętniające czterdziestoletnią współpracę Słupska z portugalskim miastem Cartaxo. Z kolei od przyszłego tygodnia w pracowni ceramicznej, mieszczącej się w alei Wojska Polskiego, rozpoczynają się warsztaty dla dzieci w ramach twórczego spędzania wolnego czasu. Jeszcze inne formy wakacyjnych zajęć zaplanowano w siedzibie SOK-u przy ulicy Braci Gierymskich. Są to między innymi zajęcia taneczne, podczas których uczestnicy zapoznają się z zumbą, beakdance᾽em czy tańcem nowoczesnym. Chętni mogą także spróbować swoich sił w batiku.

Są też spotkania w Teatrze Rondo – zarówno podwórkowe zabawy terenowe, jak i zajęcia teatralne, ale i ruszamy z projektem „Ślady pamięci” – mówi Jolanta Krawczykiewicz, dyrektorka Słupskiego Ośrodka Kultury. – Projekt ten będzie polegał na stworzeniu muralu-dialogu, którego autorami będą artyści z Izraela, Niemiec i Polski. Mamy nadzieję, że już w przyszłym tygodniu Słupsk w okolicy, gdzie stała synagoga, wzbogaci się o nowe malowidło. Z kolei pod koniec lipca zorganizowane będą warsztaty dla słupszczan i słupszczanek, podobne do tych, które robiliśmy przy okazji „Słowiańskiego bratania”, ale tym razem w ramach inicjatywy lokalnej „Tank Petrol wraca do Słupska”. Są to warsztaty muralowe z jednym z najsłynniejszych słupszczan, który tworzy murale na całym świecie, a co dzień mieszka w Manchesterze.

Wszelkie dostępne informację można znaleźć na stronie internetowej Słupskiego Ośrodka Kultury – www.sok.slupsk.pl. Pełna lista wydarzeń będzie na bieżąco uaktualniana przez całe wakacje.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.