K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Duże zainteresowanie wykupem

0

Tylko do jutra najemcy mieszkań komunalnych mogą składać wnioski o wykup zajmowanych lokali z 90-procentową bonifikatą. Do dziś do wydziału polityki mieszkaniowej w Urzędzie Miejskim w Słupsku wpłynęło 790 podań.

Możliwość nabycia mieszkania z 90-procentową bonifikatą to inicjatywa radnych Platformy Obywatelskiej, którzy w ten sposób chcieli pobudzić miejski rynek nieruchomości. Zniżce podlegają lokale wybudowane do 2000 roku. Najemca nie może także posiadać zaległości czynszowych i tytułów prawnych do innych nieruchomości. Do 29 czerwca chęć wykupu zgłosiło 790 użytkowników. Ale najprawdopodobniej do końca czerwca liczba ta jeszcze wzrośnie.

Szacuje się, że samych lokali podlegających bonifikacie w zasobach komunalnych jest 2,5 tysiąca. Natomiast wszystkich miasto posiada około 6 tysięcy. Część podań w drodze weryfikacji została już odrzucona.

Uchwała daje możliwość prezydentowi jako gospodarzowi mienia komunalnego odmowy sprzedaży lokali, jeżeli uzna on, że jest to sprzeczne z interesem miasta. Na tę chwilę odmawiamy sprzedaży lokali, które znajdują się w budynkach wspólnot mieszkaniowych wybudowanych w latach 1994-1998. Dotąd miało to miejsce w wypadku 115 wniosków – informuje Agnieszka Zwierz, dyrektorka Wydziału Polityki Mieszkaniowej UM w Słupsku.

Urzędnicy liczą, że z promocji na mieszkania komunalne skorzysta nawet tysiąc osób. Nieruchomości, które zostaną zakwalifikowane do 90-procentowej zniżki, najpierw zostaną wycenione przez rzeczoznawcę, a następnie sprzedane dotychczasowemu najemcy.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.