K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Akademia zaprasza

0

Akademia Pomorska w Słupsku otworzyła w tym tygodniu rekrutację na nowy rok akademicki. Chętni mogą wybierać spośród 25 kierunków i 100 różnych specjalności.

Słupska uczelnia próbuje zachęcać potencjalnych studentów bogatą ofertą edukacyjną. Dynamicznie rozwija praktyczne kierunki kształcenia otwierając studia inżynierskie i medyczne, które mają coraz większe powodzenie. Marzena Łukasik, rzecznik AP mówi, że uczelnia wystąpiła do ministerstwa o uruchomienie kierunków pielęgniarstwa II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich fizjoterapii. Do tej pory absolwenci fizjoterapii opuszczali mury uczelni z licencjatem. Ministerstwa zadecyduje też o otwarciu kierunku cybernetyki społecznej. Jeżeli pozytywne decyzje nie zapadną do czasu rozpoczynającego się naboru, to jest nadzieja, że będą już obowiązywały przy drugim naborze. Popularnością powinny cieszyć się także kierunki związane z programowaniem, na przykład aplikacji mobilnych czy w logistyce. Są to kierunki, które wychodzą naprzeciw potrzebom gospodarki.

Sporym zainteresowaniem cieszą się także filologia angielska i germanistyka. Co roku duże obłożenie można zauważyć na bezpieczeństwie narodowym oraz zawsze popularnej pedagogice. Aplikować można przesyłając dokumenty przez stronę rekrutacyjną. Marzena Łukasik dodaje, że w tym roku otworzone zostało całoroczne biuro rekrutacyjne w budynku przy ul. Bohaterów Westerplatte 64 (na drugim piętrze). Czynna jest także strona rekrutacyjna www.rekrutacja.apsl.edu.pl

W tym roku Akademia Pomorska w swoje mury zamierza przyjąć około 1200 nowych studentów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.