K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Atak na pracownice MOPS

0

Agresywny mężczyzna groził pozbawieniem życia dwóm pracownicom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lęborku. Napastnik miał przy sobie metalową rurę. Urzędniczki znajdowały się w przeszklonym pomieszczeniu, zamkniętym od wewnątrz.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lęborku doszło do groźnego incydentu. Pijany i agresywny mężczyzna groził pracownicom urzędu. Elżbieta Michalska, kierownik MOPS powiedziała nam, że do jednego z pokoi wszedł mężczyzna z długim metalowym narzędziem. Straszył pracownice, że je pozabija. Kierowniczka niezwłocznie powiadomiła policję.

Na miejsce zdarzenia przybył patrol policji, który zatrzymał agresywnego petenta. Okazał się nim być 23-letni mieszkaniec Lęborka. Mężczyzna tłumaczył, że był pod wpływem alkoholu i był zdenerwowany. Elżbieta Michalska wyjaśnia, że mężczyzna trafił do tego pokoju przypadkowo. Szukał terapeuty uzależnień, a ten jest aktualnie na urlopie. Na szczęście urzędniczki znajdowały się w przeszklonym pomieszczeniu. Drzwiczki do niego były zamknięte, co zapobiegło – być może – tragicznym skutkom.

Mężczyźnie postawiono zarzut popełnienia czynu z art. 190 § 1 kk, tj. kierowania gróźb karalnych, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

(opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.