K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Autem i pieszo

0

Do pościgu za pijanym kierowcą doszło w czwartek około godziny 22 w Siemianicach koło Słupska. Kierowca usiłujący zbiec funkcjonariuszom rozbił swój samochód, a następnie próbował kontynuować ucieczkę pieszo.

W miniony czwartek około godziny 22 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu jazdy pod wpływem alkoholu. Do Siemianic błyskawicznie został wysłany patrol policji. Kom. Sebastian Cistowski z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku informuje, że funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd, ale kierowca zignorował sygnały i zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg. Kierowca nissana stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słup. Wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo, ale policjanci go zatrzymali. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Mężczyźnie, wskutek połączonych zarzutów, grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odebrano mu również prawo jazdy. Policja przypomina kierowcom o bezwzględnym obowiązku zatrzymywania się na polecenie lub widoczny sygnał funkcjonariuszy oraz poddawania się kontroli drogowej.

(opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.