K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Autobusem bez biletu

0

Radni miejscy przyjęli uchwałę dotyczącą zmian w usługach przewozowych środkami komunikacji miejskiej. Wśród ważniejszych zmian wyróżnia się jedna – dwa dni w roku słupszczanie będą mogli jeździć autobusami za darmo.

Dwa dni w roku – 22 września, czyli w Dzień bez samochodu, oraz 1 listopada, czyli w Święto Zmarłych – każdy mieszkaniec miasta będzie mógł za darmo korzystać z komunikacji miejskiej. Jest to efekt przyjęcia przez radnych uchwały dotyczącej zmian w usługach przewozowych w środkach komunikacji miejskiej. W ubiegłym roku prezydent miasta Robert Biedroń zakomunikował słupszczanom, że w Dzień bez samochodu mogą autobusami miejskimi jeździć za darmo. Przeciwko tej samowoli zaprotestowali radni Słupska, którzy zwrócili uwagę na brak uwarunkowań prawnych pozwalających na wprowadzenie tej jednodniowej ulgi.

Przyjęta podczas ostatniej sesji uchwała jest efektem tych wydarzeń. Dzięki niej słupszczanie będą mogli korzystać 22 września z darmowych przejazdów.

Drugim przyjętym terminem jest dzień Wszystkich Świętych, w który duża część mieszkańców odwiedza swoich zmarłych na cmentarzach, podróżując miejskimi autobusami. Możliwość rezygnacji z prywatnego transportu na rzecz darmowej komunikacji zbiorowej ma rozładować uliczne korki i przyczynić się do zmniejszenia utrudnień w ruchu w okolicach słupskich nekropolii.

(opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.