K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Matury powyżej średniej

0

Znane są już tegoroczne wyniki maturzystów słupskich liceów ogólnokształcących i techników. Tradycyjne najlepsze rezultaty osiągnęli uczniowie liceów przy ulicy Mickiewicza i Szarych Szeregów.

Prawie 900 uczniów ze Słupska przystąpiło w tym roku do egzaminu dojrzałości. W czterech ogólniakach maturę zdawało 456 osób i 440 w pięciu technikach. Bardzo dobrze wypadły licea, gdzie zdawalność testów wyniosła aż 98%, czyli o 14 % więcej niż średnia wojewódzka. Najlepsze wyniki osiągnęło II LO. Tam wszyscy zaliczyli egzamin, a aż 82 uczniów na 100 %.

Mariusz Domański, dyrektor II LO w Słupsku z satysfakcją podkreśla, że jedna z uczennic miała z czterech przedmiotów wynik 100-procentowy, a ośmiu uczniów miało po trzy „setki”. Dyrektor dodaje, że wyniki są wysoce satysfakcjonujące nie tylko dla szkoły, ale też dla uczniów. Widać, że jest to efekt ich przynajmniej trzyletniej nauki, a nie działania chwilowego. Zdaniem dyrektora, w takich sytuacjach, gdy uczeń osiąga 97-100 procent, na przykład z biologii, mamy do czynienia z wysoce specjalistycznym przygotowaniem z tego przedmiotu.

Na drugim miejscu uplasował się ogólniak przy Szarych Szeregów. Tutaj 99% maturzystów mogło odebrać dziś świadectwo dojrzałości. Dyrektor Barbara Grędecka nie kryła zadowolenia z wyniku matur. Na 100 procent zostało zdanych 79 egzaminów – 32 ustne i 47 pisemnych.

Krzysztof Kopania, absolwent I LO w Słupsku właśnie odebrał świadectwo dojrzałości. Był zadowolony. Zdawał przedmioty humanistyczne, a jego najniższy wynik to 86 procent.

Łącznie w miejskich liceach prawie 250 uczniów napisało egzamin na 100 %. Pochwalić mają się czym także szkoły techniczne. Tutaj średnia zdawalność również była lepsza niż w województwie. Ustrzelono też 87 „setek”. Barbara Zakrzewska, dyrektorka Technikum nr 4 była zadowolona przede wszystkim z tego, że z roku na rok wyniki są coraz lepsze. Wprawdzie w tym roku nie było żadnej „setki”, ale wynik 82 procent jest satysfakcjonujący. Tylko jedna osoba nie będzie mogła podejść do poprawek.

Teraz maturzyści muszą się spieszyć ze składaniem dokumentów na uczelnie wyższe. Biorąc pod uwagę osiągnięte przez nich rezultaty, nie powinni martwić się o indeks na wymarzonym kierunku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.