K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mierzyli w „10”

0

Na strzelnicy Klubu Strzeleckiego Gryf Słupski odbyły się Cykliczne Zawody Strzeleckie Grupy Powszechnej i Amatorów. Uczestnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach.

Comiesięczne zawody w Słupsku stały się już tradycją i przyciągają sympatyków strzelectwa sportowego. Tym razem w przedwakacyjnych zawodach startowało ponad 70 strzelców z różnych klubów Pomorza. Dla amatorów to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby zaznajomić się z wieloma rodzajami broni, pod okiem instruktorów strzelectwa postrzelać z karabinów i pistoletów sportowych, a nade wszystko aktywnie spędzić wolny czas. Tak się ułożyło, że w rywalizacji przedwakacyjnego strzelania dominowali zawodnicy Klubu Strzeleckiego Gryf Słupski.

W konkurencji pistolet sportowy 10 strzałów zwyciężył Grzegorz Rataj, który uzyskał 95 punktów. Ten sam strzelec w pistolecie centralnego zapłonu z wynikiem 92 punkty zajął drugie miejsce. Podobne miejsca w klasyfikacjach zajął Rafał Muchowski, który zwyciężył w pistolecie centralnego zapłonu (96 punktów), a drugie miejsce zajął strzelając z rewolweru.

Oto pozostałe miejsca zawodników w rozegranych konkurencjach strzeleckich: pistolet sportowy 10 strzałów na miejscu drugim uplasował się Jakub Kazimierski z 93 punktami. O trzy punkty wyprzedził Kazimierza Sakowicza, który zajął trzecie miejsce. W konkurencji karabinu sportowego 10 strzałów w pozycji leżąc trzech zawodników uzyskało po 87 punktów i o kolejności miejsc zadecydowała lepsza ilość dziesiątek, dziewiątek czy ósemek. Tę rywalizację wygrał Marcin Wojdziak, drugi był Wojciech Stasiak, a trzeci Rafał Wełpa. Podobna sytuacja miała miejsce w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu. Grzegorz Rataj i Wojciech Urbaniak uzyskali po 92 punkty, lecz jedną dziewiątkę mniej strzelił Urbaniak, co zadecydowało o zajęciu przez niego trzeciego miejsca.

Z rewolweru najcelniej trafiał Marcin Konkol CWS Słupsk, który na 10 strzałów uzyskał wynik 94 punktów. Miejsce trzecie w tej konkurencji z wynikiem 82 punktów zajął Paweł Bałasz.

Z karabinu sportowego w pozycji leżąc strzelały także dzieci. Wygrał Marcin Łabik, który uzyskał 92 punkty, drugie miejsce z 80 punktami zajął Szymon Wojdziak, a trzecie wywalczył Patryk Plich, który wystrzelał 77 punktów.

Jak informują władze klubu Strzeleckiego Gryf Słupski, każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w strzelectwie jest mile widziany. Mimo, że są wakacje trenerzy czekają od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 13 na strzelnicy sportowej przy ulicy Zamiejskiej 30 w Słupsku.

Następne zawody strzeleckie odbędą się już po wakacjach, 24 września. Będą to II Zawody o Puchar Starosty Słupskiego. Przez 16 lat były to jedyne zawody w Polsce o Puchar Prezydenta RP organizowane w Słupsku. Niestety dwa lata temu prezydencka kancelaria wycofała się z patronowania tej imprezie.

(opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.