K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jarmark Gryfitów 2017

0

Na placu przy Zamku Książąt Pomorskich i Spichlerzu Richtera odbył się w niedzielę pierwszy tegoroczny Jarmark Gryfitów. Poza możliwością zakupienia na pchlim targu rozmaitych przedmiotów, odwiedzający mogli także wziąć udział w kursie pierwszej pomocy.

W minioną niedzielę na dziedzińcu zamkowym i placu przy Spichlerzu Richtera odbywał się pierwszy w tym roku Jarmark Gryfitów. Na mieszkańców i turystów czekały stoiska targowe ze starociami i rękodziełem. Tym razem program jarmarku wiązał się z działalnością Parku Krajobrazowego Dolina Słupi, spółki miejskiej Wodociągi i WOPR-u.

Podczas jarmarku jedną z głównych atrakcji przygotowało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Był to kurs udzielania pierwszej pomocy, podczas którego zaprezentowano między innymi resuscytację krążeniowo-oddechową oraz pozycję boczną bezpieczną. Pokaz ten odbył się wyłącznie podczas pierwszego jarmarku – na każdy następny organizatorzy mają inne plany.

Za tydzień spotykamy się z biblioteką, potem będzie MCK i SOK. Dalej gmina Żukowo, Wilce, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Każda niedziela ma innego gospodarza – mówi Katarzyna Maciejewska z MPŚ w Słupsku, organizatorka imprezy.

Jarmark Gryfitów to cykliczne wakacyjne spotkania muzealników z mieszkańcami, które odbywają się w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Jej główny organizator, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, jak co roku zamierza uczynić każdy z dni targowych czasem wyjątkowych atrakcji.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.