K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Klasycznie z Karolem

0

W niedzielne południe w parku im. Jerzego Waldorffa przy pomniku Karola Szymanowskiego rozbrzmiewała muzyka klasyczna. Mieszkańcy miasta mogli zobaczyć plenerowy występ orkiestry symfonicznej w ramach „Garden Party u Karola 2”.

Park im. Jerzego Waldorffa zmienił się w pierwszą niedzielę lipca w miejsce dla melomanów. Wszystko za sprawą Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica, która zorganizowała w ten dzień pierwszy z wakacyjnych koncertów odbywających się w ramach drugiej edycji „Garden Party u Karola”.

Plenerowe koncerty muzyki klasycznej i współczesnej odbywają się dzięki poparciu przez słupszczan wniosku zgłoszonego do Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2017. Podczas pierwszego niedzielnego wydarzenia wystąpili słupscy filharmonicy.

Cykl coniedzielnych spotkań z melomanami Polska Filharmonia Sinfonia Baltica rozpoczęła 2 lipca w południe przebojami muzyki klasycznej. W programie pojawiły się przede wszystkim utwory okresu romantyzmu, a także dzieła Straussa oraz współczesne – Wojciecha Kilara. Koncerty w ramach projektu „Garden Party u Karola” trwać będą z małymi przerwami co tydzień do 3 września w parku im. Jerzego Waldorffa.

W razie niepogody każdy z zaplanowanych koncertów zostanie przeniesiony do budynku filharmonii. Więcej informacji o poszczególnych wydarzeniach i o całości imprezy można znaleźć na stronie www.filharmonia.sinfoniabaltica.pl.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.