K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowy most w Nowej Wsi

0

Rozpoczęto przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 214 z drogami powiatową i gminną wraz z budową mostu na rzece Kisewa w miejscowości Nowa Wieś Lęborska. Do czasu zakończenia prac remontowych będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu drogowego w kierunku Łeby.

Kierowców jadących w kierunku Łeby czekają utrudnienia związane ze zmianą organizacji ruchu drogowego. Dotyczy to miejscowości Nowa Wieś Lęborska, w której rozpoczęto prace budowlane i konieczne było wyłączenie z ruchu części ulicy Grunwaldzkiej. Wójt Ryszard Wittke zdaje sobie sprawę z tego, że jest to spory problem dla kierowców i osób dojeżdżających do pracy. Droga jest wprawdzie trochę dłuższa, ale… coś za coś. Po trzech miesiącach utrudnienia znikną i długi czas będzie służyła użytkownikom nowa przeprawa.

Prowadzona w Nowej Wsi Lęborskiej inwestycja polega na przebudowie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 214 z drogami powiatową i gminną. Zostanie również przebudowany most na rzece Kisewa. Ryszard Wittke podkreśla, że jest to inwestycja prowadzona w lwiej części z pieniędzy marszałka województwa. Gmina dołożyła pół miliona złotych, a powiat 150 tysięcy. Jest to inwestycja konieczna, ponieważ w tym miejscu zawsze były kłopoty. Jeżeli kierowca skręcał do Czarnówka, to od razu tworzył się korek. Równie trudno – szczególnie w sezonie turystycznym – było włączyć się w ruch pojazdów ciągnących drogą wojewódzką do i z Łeby. Konieczne było nawet rozebranie jednego z budynków i przekazanie gruntu samorządowi wojewódzkiemu, aby zapewnić jak najlepsze rozwiązanie w tym newralgicznym punkcie.

Lokalne władze nie ukrywają, że remontu potrzebował przede wszystkim most. Jego stan techniczny budził poważne obawy o bezpieczeństwo z niego korzystających. Wójt mówi, że pracownicy rozbierający tę konstrukcję dziwili się, że ona tak długo wytrzymała. To był ostatni dzwonek, żeby rozpocząć tę inwestycję.

Zmiana organizacji ruchu komunikacji publicznej będzie obowiązywała do czasu zakończenia prac remontowych. Planuje się to na 30 września, jednak wykonawca – Eurovia Polska S. A. – zastrzegł sobie możliwość wydłużenia terminu prowadzenia robót do końca października. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.