K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pływalnia w remoncie

0

W miejskiej pływalni Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwają prace remontowe. Oprócz robót konserwacyjnych przy nieckach wykonywana jest również termomodernizacja budynku.

Na czas wakacji SOSiR zamyka pływalnię znajdującą się przy ulicy Szczecińskiej, obok hali Gryfia. Brak zajęć lekcyjnych umożliwi w tym okresie przeprowadzanie modernizacji sprzętu odpowiadającego za jakość wody w basenowych nieckach. Dzięki pracom naprawczym poprawi się praca pomp odpowiedzialnych za wymianę wody oraz dokonana zostanie wymiana złóż filtracyjnych w systemie uzdatniania wody. Remont jest konieczny ze względu na wymogi ministerialne dotyczące jakości dopuszczonej do użytkowania wody. Polepszą się także warunki w szatniach.

Jednocześnie trwają prace związane z termomodernizacją obiektu. W ramach tego zadania wymieniona będzie stolarka okienna, a ściany budynku będą docieplone i pokryte nową elewacją. Zakres robót obejmie też zainstalowanie nowego ogrzewania. Wszystko po to, aby zmniejszyć koszty utrzymania. Ale żeby zaoszczędzić, najpierw trzeba wydać, i to niemało. Umowa z firmą na wykonie prac związanych termomodernizacyjnych opiewa na kwotę 1 miliona 360 złotych brutto – informuje Agnieszka Klimczak, dyrektorka Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W połowie sierpnia odbędą się pierwsze próby z napełnianiem wodą niecek basenowych. Ponowne uruchomienie pływalni planowane jest na 4 września, wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.