Wicemistrzyni Europy

0

Pływaczka z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” Meyn Solex Lębork wzięła udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Izraelu. Podczas pierwszego dnia zawodów Weronika Hallmann zdobyła srebrny medal w wyścigu finałowym na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Weronika Hallmann, 17-letnia pływaczka UKS „Jedynka” MEYN Solex Lębork od 28 czerwca do 2 lipca walczyła o czołowe miejsca w Mistrzostwach Europy Juniorów w Izraelu. Polski Związek Pływacki do składu reprezentacji kraju powołał również szkoleniowca Dariusza Gromulskiego. W Netanyi, mieszkanka Nowej Wsi Lęborskiej, wystartowała trzykrotnie w konkurencjach indywidualnych na dystansach 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym oraz w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym.

Pierwszego dnia mistrzostw Weronika Hallmann zdobyła srebrny medal w wyścigu finałowym na dystansie 50 metrów stylem klasycznym z wynikiem 31,55s. Tym samym ustanowiła nowy rekord Polski juniorek 17-letnich. Jest to drugi medal zdobyty w mistrzostwach Europy juniorów w 14-letniej historii lęborskiego pływania. Trzeciego dnia mistrzostw Weronika Hallmann również zaprezentowała doskonałą formę. W wyścigu finałowym na dystansie 200 metrów stylem klasycznym zajęła 6 miejsce z wynikiem 2:30.44s – ustanawiając rekord życiowy.

O kolejną miłą niespodziankę postarała się płynąc w finale wyścigu sztafetowego 4×100 metrów stylem zmiennym. Wspólnie z koleżankami: Julią Koluch, Katarzyną Kołodziej i Aleksandrą Polańską zdobyła brązowy medal z czasem 4:08.74. Mistrzostwo Europy zdobyły reprezentantki Rosji, a wicemistrzostwo Węgierki.

W czwartym dniu pływaczka Solex Lębork na dystansie 100 metrów stylem klasycznym w wyścigu finałowym zajęła czwarte miejsce z czasem 1:09.65 i ustanawiając kolejny rekord życiowy. Do brązowego medalu zabrakło jej 6 setnych sekundy.

Weronika Hallmann udowodniła, że należy do ścisłej czołówki europejskich pływaczek. Pozostaje jej życzyć dalszych sukcesów na arenach międzynarodowych. (opr. rkh)