K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Oskarżenie o zabójstwo taksówkarza

0

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżania przeciwko 26-letniemu Łukaszowi M. w sprawie morderstwa taksówkarza. Prokurator domaga się wobec oskarżonego zastosowania kary dożywotniego więzienia.

Przypomnijmy, że do zbrodni doszło 22 listopada 2016 roku. Z ustaleń prokuratorskich wynika, że około północy Łukasz M., bez pieniędzy i będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł do taksówki przy ulicy Murarskiej i zamówił kurs do Głobina. Tej nocy 65-letni taksówkarz Stanisław G. odbył jeszcze trzy kursy z oskarżonym. O godz. 1.35 w okolicach sklepu Biedronka pomiędzy mężczyznami wywiązała się sprzeczka, prawdopodobnie na tle opłaty na usługę. Łukasz M. wiedząc, że nie ma czym zapłacić zaczął zadawać kierowcy ciosy pięściami, a następnie udusił go paskiem od spodni. Ofiarę umieścił na tylnym siedzeniu auta, a sam zajął miejsce kierowcy i odjechał w kierunku Głobina. Przed obwodnicą skręcił i zostawił samochód razem z zamordowanym w miejscu zalesionym. Pokrzywdzony w wyniku działań sprawcy doznał wielomiejscowych wylewów, złamań kości gnykowej i chrząstek krtani. Sama śmierć nastąpiła przez zagardlenie.

Podczas przesłuchania Łukasz M. przyznał się do winy. Stwierdził, że nie miał zamiaru zabicia taksówkarza, a chciał go tylko uciszyć. Dodatkowo Łukasz M. został oskarżony o prowadzenie pojazdu mimo wcześniej wydanego przez sąd zakazu.

Michał Zajko

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.