K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z pieniędzmi dla lokalnych

0

Słowińska Grupa Rybacka zakończyła nabory wniosków dla mieszkańców regionu zainteresowanych założeniem własnej firmy w branży turystycznej lub usługowej. Wnioskodawcy mogą liczyć nawet na 100-procentowe dofinansowanie.

Łącznie 34 wnioski dotyczące rozwoju firm w obrębie regionu przyjęła Słowińska Grupa Rybacka. Pozwalają one na pełne dofinansowanie tych przedsiębiorców, którzy zgłosili projekt założenia własnej firmy związanej z branżami gospodarki regionalnej.

Specyfikę naboru przybliża Ewelina Laskowska ze Słowińskiej Grupy Rybackiej. Pierwszy z konkursów kierowany był do rybaków. Mogli oni pozyskać dotacje na działalność odbiegającą od rybactwa, czyli na dywersyfikację dotychczasowej działalności. Drugi z konkursów adresowany był do mieszkańców regionu, którzy chcieliby założyć swoją firmę świadczącą usługi dla mieszkańców. Trzeci konkurs miał wyłonić tych, którzy chcą założyć firmę działającą w branży turystycznej.

Rybacy złożyli 12 wniosków, projektów dotyczących świadczenia usług dla ludności było 12, a osiem wniosków wiązało się z działalnością turystyczną – poinformowała Ewelina Laskowska.

Jednym z głównych celów całości projektów jest wykorzystanie obecnych zasobów i elementów kultury regionalnej w projektach gospodarczych. Stąd w złożonych projektach znalazły się pomysły na gastronomię korzystającą przede wszystkim z owoców morza czy produkcję serów bazującą na starych recepturach i regionalnych surowcach. Pojawił się projekt budowlany, a jego autor chce postawić na budownictwo szachulcowe. Najwięcej wniosków dotyczących działalności turystycznej wpłynęło z gminy Smołdzino, wyjątkowo atrakcyjnej przyrodniczo.

Słowińska Grupa Rybacka rusza od września z trzema nowymi naborami wniosków – dwa z nich dotyczą rozwoju gospodarczego – działań związanych z potencjałem wodnym i produktami rybackimi. Trzeci z nich dotyczy pomysłów na promocje regionalnych wartości kulturowych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.