K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mural dialogu

0

Słupsk zostanie udekorowany kolejnymi muralami. Najnowsze malowidło nawiązywać będzie do historii wielokulturowego dziedzictwa miasta. Artyści tworzący dzieło również będą pochodzić z różnych krajów.

Do istniejących już malowideł ściennych ozdabiających w centrum miasta ulice Starzyńskiego i Bema niebawem dołączy kolejny. Mural dialogu, który powstanie koło Teatru Rondo będzie odnosić się do tradycji narodów związanych ze Słupskiem.

Prowadzący projekt Ludomir Franczak podkreśla kontekst tego miejsca. Słupsk przed wojną był miastem niemieckim, a teraz jest polskim. – Robimy to w miejscu, w którym przed wojną stała spalona przez nazistów synagoga żydowska. Te wszystkie rzeczy są dla nas bardzo ważne. Mamy jednak świadomość, że żyjemy tu i teraz i że jesteśmy współczesnymi artystami – zapewnia L. Franczak.

Wykonanie malowidła w okolicach ulicy Niedziałkowskiego powierzone zostanie trzem artystom z Polski, Niemiec i Izraela. Kolejny mural powstanie na ścianie budynku Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica, która niedawno otrzymała za patrona Wojciecha Kilara. Tutaj do konkursu zgłoszono 18 prac nadesłanych z różnych zakątków kraju. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.