K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Otworzyli bazę w Redzikowie

0

Z okazji Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych zainteresowanym jego obchodami otworzono bramy bazy wojskowej w Redzikowie. Na płycie dawnego lotniska pojawiły się setki osób, aby razem z Amerykanami świętować 4 lipca.

Wczoraj Amerykanie pierwszy raz umożliwili mieszkańcom Słupska wejście na teren budowanego kompleksu antyrakietowego. Na początku chętni na wjazd do środka musieli zmierzyć się z nie najlepszą organizacją wydarzania. Kierowcy, aby dostać się na lotnisko czekali po kilkadziesiąt minut w blisko kilometrowym korku. Wewnątrz na odwiedzających czekały pokazy militariów, kilka budek z fast-foodami i widok szkieletu radaru powstającego w tle. Mimo że impreza nie wyróżniła się niczym specjalnym, to większość przybyłych i tak była zadowolona z gościnności Amerykanów.

Słupszczanka Joanna uznała imprezę za rewelacyjną. Odmienną od wszystkiego, w czym uczestniczyła dotychczas. Podobały jej się zwłaszcza konkursy, a sympatycznym nastawieniem do gości ujęli ją Amerykanie.

Na rozstawionej scenie czas umilał odwiedzającym marynarski zespół muzyczny sprowadzony z Włoch. Ponadto na imprezie pojawili się też zawodnicy ze słupskiego klubu futbolu amerykańskiego Griffons. Szymon, zawodnik tej drużyny cieszył się, że mógł porzucać z Amerykanami. – Oni dobrze rzucają – mówił. – Wiadomo, u nich jest to sport narodowy.

W przyszłości planowane jest rozegranie spotkania towarzyskiego z żołnierzami z bazy. Obchody Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych zakończyły się po godz. 22 pokazem fajerwerków. Do końca 2018 roku baza w Redzikowie będzie w pełni gotowa do działania. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.