K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Słupsk miastem fit!

0

Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje podczas letnich wakacji spotkania sportowe na świeżym powietrzu. Wszystko w ramach projektu „Słupsk miastem fit”, realizowanego dzięki tegorocznemu budżetowi partycypacyjnemu.

Teren Słupskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Parku Kultury i Wypoczynku zamienia się w każdy wieczór w miejsce dla osób aktywnych. Tam bowiem odbywają się zajęcia sportowe, będące częścią przygotowanego dzięki budżetowi partycypacyjnemu projektu „Słupsk miastem fit”.

Agnieszka Klimczak ze Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji informuje, że zajęcia odbywają się codziennie od godz. 18. Głównie są to zajęcia związane ze sztukami walki – kick-boxing, aikido, judo i zapasy. W soboty i niedziele rozpoczynają się one o godz. 11. Każdy może bezpłatnie skorzystać z okazji, by pod okiem wykwalifikowanych trenerów poprawić swoją kondycję, ale też nabyć nowych umiejętności i aktywnie spędzić czas.

Zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu o godzinie, w której może w nich uczestniczyć możliwie jak najwięcej osób. Tematyka zajęć jest na tyle różnorodna, że pozwala na aktywność sportową wszystkim uczestnikom, niezależnie od ich możliwości fizycznych. Agnieszka Klimczak zapewnia, że zajęcia są adresowane do każdej grupy wiekowej – od dzieci po seniorów. Kadra trenerska na pewno zadba o to, żeby zajęcia były bezpieczne, bez urazów i dawały satysfakcję.

Tegoroczne zajęcia odbywają się głównie z inicjatywy mieszkańców, którzy oddali głosy na projekt w zeszłorocznym budżecie partycypacyjnym. Do podobnej akcji może dojść także i w przyszłe wakacje, jednak jest to decyzja, którą będą musieli podjąć mieszkańcy miasta w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.