K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lęborskie Dni Jakubowe tuż, tuż…

0

W drugiej połowie miesiąca rozpoczną się Lęborskie Dni Jakubowe. Główne wydarzenia związane ze świętem miasta odbywać się będą od 21 do 23 lipca i zostaną poprzedzone uroczystościami religijnymi w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Zaplanowano liczne atrakcje oraz występy znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej – Ani Dąbrowskiej i zespołu Cugowscy.

Cykl wydarzeń kulturalnych poprzedzą uroczystości religijne w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła (19 i 20 lipca). Główne obchody związane z Lęborskimi Dniami Jakubowymi, które w tym roku odbędą się w dniach 21-23 lipca, zainauguruje uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej o godz. 12. Elżbieta Rekowska- Klassa, naczelnik wydziału współpracy i rozwoju UM Lębork mówi, że będzie ona jednoznaczna z oficjalnym otwarciem Dni Jakubowych. Tego dnia nastąpi również otwarcie wystawy pn. „To co minęło, to co pozostało” w kościelnej wieży św. Jakuba. Natomiast na jakubowej scenie rozpocznie się Międzynarodowe Spotkanie z Folklorem „Muzyka Regionów”. Wystąpią zespoły z miast zaprzyjaźnionych z Lęborkiem, m.in. z Bośni i Hercegowiny Doboj i z Ukrainy Bałtska Gwiazda. Z polskich zespołów regionalnych zaprezentują się Porębianie oraz Levino, Switanok, Frantówka i Ziemia Lęborska.

W sobotę, 22 lipca, w namiocie przy scenie na placu Pokoju o godzinie 9 rozpocznie się rejestracja uczestników XI Międzynarodowego Zlotu Jakubów. Elżbieta Rekowska- Klassa zapowiada, że finał jakubowego zlotu z nagrodami odbędzie się o godz. 19. Natomiast o 21.30 wystąpi Ania Dąbrowska. Niedziela (23 lipca) rozpocznie się uroczystym barwnym korowodem z placu Pokoju do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła, w którym będzie można uczestniczyć w uroczystej sumie odpustowej. Celebrowana będzie od godz.11.30. Następnie najmłodszych organizatorzy zapraszają się na festyn odpustowy „Franciszkanie dzieciom”. Na godz. 14.30 zaplanowano w Bramie Kaszubskiego Pierścienia promocję kalendarza miejskiego na 2018 rok, pod hasłem „Lębork z lotu ptaka”. Sto pierwszych egzemplarzy zostanie przekazanych zainteresowanym bezpłatnie.

W niedzielę, 23 lipca, odbędzie się druga część XI Międzynarodowego Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”. Tego dnia gwiazdą wieczoru będzie zespół Cugowscy, którego występ zaplanowano na godzinę 20.30. Na niepowtarzalną jarmarkową atmosferę złożą się również kiermasze twórców ludowych, przedstawienia uliczne dla dzieci oraz ożywiona ulica Staromiejska. Plakaty z godzinowym programem poszczególnych wydarzeń będą umieszczone we wszystkich miejskich gablotach. Natomiast w formie elektronicznej z harmonogramem imprez można się zapoznać poprzez stronę internetową leborskiednijakubowe.pl. Naczelnik Elżbieta Rekowska- Klassa ma nadzieję, że zarówno dorośli, jak i dzieci będą mieli w te dni okazję miło i przyjemnie spędzić czas. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.