K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Święto ze sportem

0

Jakubowy turniej piłki plażowej oraz XVII Bieg Uliczny św. Jakuba to tylko niektóre imprezy, które odbędą się wkrótce w Lęborku. Sportowa rywalizacja będzie towarzyszyła również tegorocznemu świętu miasta nad Łebą.

Lipiec w Lęborku będzie obfitował w imprezy sportowe. Najwięcej wydarzeń odbędzie się podczas Lęborskich Dni Jakubowych w sobotę, 22 lipca. O godz. 9 sprzed sanktuarium wyruszy pielgrzymka rowerowa do Łeby pod hasłem „Od Jakuba do Jakuba”. Marian Borek, dyrektor CSiR w Lęborku wyjaśnia, że bieg pomyślano w ten sposób, aby przemieścić się na rowerach od parafii rzymskokatolickiej p.w. świętego Jakuba Apostoła w Lęborku do parafii w Łebie. Następnie o godz. 10 na boisku przy lęborskich kortach tenisowych (teren tzw. starego basenu) rozpocznie się Jakubowy Turniej Piłki Plażowej, a w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lęborku odbędzie się turniej karciany. Organizatorzy liczą, że w grze w baśkę weźmie udział około120 zawodników, gdyż cieszy się ona ogromną popularnością w regionie.

W tym roku już po raz 17. ulicami miasta zostanie poprowadzony Bieg Uliczny św. Jakuba. Marian Borek mówi, że biegacze pokonają dystans dziesięciu kilometrów (cztery okrążenia). Już teraz zgłosiło się ponad 300 osób. Z dnia na dzień liczba zainteresowanych uczestnictwem w ulicznym biegu rośnie. Możliwe, że w tegorocznej edycji wystartuje więcej biegaczy niż w 2016 i będzie to ponad 500 osób.

Rozpoczęcie podsumowania biegu ulicznego zaplanowano na godzinę 18. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.