K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Skrzynki na osiedlu Wschód

0

Trwa budowa ulic Przemysłowej i Korzennej obsługujących lęborską Specjalną Strefę Ekonomiczną w dzielnicy Lębork – Wschód. W ramach inwestycji w trzech lokalizacjach powstają zbiorniki retencyjno-rozsączające. Skrzynki stanowią element kanalizacji deszczowej.

Inwestycja obejmuje budowę dróg obsługujących teren przemysłowy zaliczony w części do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Są to ulice Przemysłowa i Korzenna połączone ze sobą rondem w ciągu ulicy Wileńskiej w Lęborku. Aleksandra Mielewczyk-Krawczyk, zastępca naczelnika wydziału realizacji inwestycji przypomina, że jest to kolejny etap budowy dróg na osiedlu Wschód. Budowane drogi będą miały długość ok. 660 metrów Przemysłowa i ok. 300 metrów Korzenna..

Łączny koszt budowy ulic wyniesie ponad 2 miliony 600 tysięcy złotych. Miasto na ten cel pozyskało ponad 50-procentową dotację z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”. Aleksandra Mielewczyk-Krawczyk dodaje, że swój wkład w tę inwestycje ma także powiat lęborski – 300 tys. zł. Oprócz jezdni powstaną także ścieżki rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe i elementy oświetleniowe ulic wzbogacone o elementy bezpieczeństwa ruchu. Wykonawcą jest firma Pol-Dróg z Drawska Pomorskiego.

Obecnie trwa montaż zbiorników retencyjno-rozsączających. Owinięte geowłókniną ażurowe skrzynki stanowią element kanalizacji deszczowej. Nie będzie ona prowadzona bezpośrednio do zbiorników, lecz rozsączana za pomocą zbiorników retencyjno-rozsączających, które powstają w trzech miejscach.

Zastosowane rozwiązania stosuje się przy budowie kanalizacji obsługującej dużą powierzchnię. Pozwala to na uniknięcie instalowania kosztownych kolektorów o dużej średnicy. Budowa ulic ma być zrealizowana do końca października 2017 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.