K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dziesiątka w remoncie

0

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego budynek Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku zyska świeższy wygląd. Właśnie prowadzone są prace termomodernizacyjne, które nie tylko poprawią zewnętrzny wizerunek, ale i sprawią iż obiekt będzie tańszy w utrzymaniu.

Budynek Szkoły Podstawowej nr 10 jest kolejnym termomodernizowanym budynkiem w mieście. Dzięki inwestycji wartej ponad 2 miliony złotych złotych obiekt będzie bardziej ekonomiczny w utrzymaniu. Na zewnątrz trwają prace związane z dociepleniem ścian, natomiast w środku wymieniono zawory i podzielono szkołę na segmenty, które będą osobno ogrzewane. Ponadto wprowadzone zostaną ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Dbamy o ucznia, który ma potrzeby edukacyjne na wysokim poziomie, ale i o tego, który te potrzeby ma nieco słabsze, aby dać mu szansę na własny rozwój. Troszczymy się także o uczniów niepełnosprawnych. W trakcie prac modernizacyjnych wykonany zostanie podjazd od strony głównego wejścia do szkoły, tak aby osoby na wózkach lub z innymi potrzebami ruchowymi mogły do niej dostać się bez przeszkód. Pojawi się też winda – inwestycja również prowadzona pod kątem uczniów niepełnosprawnych lub tych, którzy chorują doraźnie, np. z powodu złamanej nogi czy ręki, i potrzebują takiej formy pomocy – powiedział Bogdan Leszczuk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku.

Całość przedsięwzięcia ma sprawić, że placówka oświatowa stanie się bardziej przyjazna dla uczniów ze specjalnymi potrzebami. Prace termomodernizacyjne zakończą się w przybliżeniu za dwa miesiące.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.