K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rynek bez fontanny

1

Po 29 latach zniknęła ze Starego Rynku kontrowersyjna fontanna. Słupszczanie różnie ją nazywali, podobnie jak różny mieli do niej stosunek. Jej pomysłodawcą był prezydent Słupska w kadencji 1986-1990, Maciej Kobyliński, a projektantem znany słupski rzeźbiarz, nieżyjący już Jan Konarski.

Kształt fontanny, która przez te 29 lat zdążyła się już wpisać na swój charakterystyczny sposób w przestrzeń Starego Rynku nie zniknie jednak całkowicie ze Słupska. Stanie w jednym z miejskich parków jako rzeźba. Na Starym Rynku zaś w czasie modernizacji ma powstać nowy wodotrysk, z wieloma dyszami wodnymi.

 

DyskusjaJeden komentarz

  1. Precz z komuną

    W końcu jakaś słuszna decyzja pochodząca od ratusza 🙂 Lecz wg Wikipedii był jeszcze jeden ojciec tego „wielkiego dzieła” – mianowicie Edward Iwański. Na ironię zakrawa fakt, iż pan Edward Iwański pełnił funkcję specjalisty od estetyki przestrzeni publicznej w słupskim magistracie. Przy okazji warto dodać jeszcze następną kontrowersyjną informację: pełniąc funkcję miejskiego plastyka otrzymywał dodatkowe zlecenia od miasta. Oczywiście dbano o to, aby odbywało się to względnie zgodnie z obowiązującym prawem. Eh, szkoda gadać…